صفحه اصلى شغل ها سازمان ها ارزيابي مقالات هشدارها سوالات رايج
 
 
 
organizationman
سازمان جهاني مهارت
معرفي
نشاني پايگاه اينترنتي: http://www.ilo.org
سازمان بین المللی آموزشهای حرفه ای با علامت اختصاری IVTO سازمانی است که از عضویت کشورها و برای ارتقای مهارت ها و آموزش مهارتی ( به عنوان مهم ترین نیاز بخش صنعت) تشکیل شده است .
این سازمان با فراخواندن جوانان ، مربیان ، معلمان و کارکنان سازمانهای دولتی و خصوصی برای نیل به استاندارهای بین المللی مهارت در بخش هایی چون تجارت ، خدمات ، صنعت و ارتقای مهارت در جهان می کوشد تا حرفه آموزی صنعتی را با تکنولوژی های روز همراه سازد .
یکی از وظایف این سازمان تبادل تجربیات در میان مربیان فنی و کارشناسان فنی و مهارتی است و می کوشد با توسعه مهارت در میان کشورها شرایط را برای تقویت ساختار صنایع و خدمات جهت هماهنگ شدن با جهانی شدن همراه سازد .
این سازمان قدمتی 50 ساله دارد .
مهم ترین هدف این سازمان ارتقای تبادل نظر و تجربیات در زمینه آموزشهای فنی حرفه ای از طریق مسابقات جهانی ، سمینارها و اجلاس های مختلف ، توسعه دانش کشورها در زمینه استاندارهای آموزش فنی حرفه ای ، تشویق جوانان برای آموختن آموزشهای فنی حرفه ای که امکان دسترسی آنها به شغل زیاد است ، می باشد .
این سازمان ناظر مسابقات جهانی مهارت است .
این مسابقات به عنوان مهمترین واقعه بین المللی در زمینه مهارت آموزی هردوسال یکبار در کشورهای صنعتی برگزار می شود و از اعتبار بالایی برخوردار است .
این سازمان در سالهای اخیر رشد زیادی کرده است و اعضای آن از 18 کشور در سال 1983 به بیش از 40 کشور رسیده و پیش بینی می شود به 50 کشور افزایش یابد .
از مهمترین اعضای این سازمان اتریش ، استرالیا ، ژاپن ، کره جنوبی ، هلند ، نروژ ، نیوزیلند ، پرتغال ، سوئد ، انگلستان ، آمریکا و آفریقای جنوبی هستند که نشان می دهد عمده ترین اعضای سازمان کشورهای صنعتی می باشند .
سی و هشتمین المپیاد بین المللی مهارت طبق توافق اعضای سازمان جهانی مهارت در کشور فنلاند و در خرداد 1384 برگزار خواهد شد .
فنلاند در شمالی ترین نقطه اروپای شمالی و در مجاورت نروژ قرار دارد و دارای جمعیتی بالغ بر 5 میلیون و 200 هزار نفر است .
این مسابقات در محل نمایشگاه بین المللی کشور فنلاند و در مساحتی 34 هزار متر مربعی برگزار خواهد شد و از حمایت نهادهای صنعتی ، کارگری ، کارفرمائی ، بخش خصوصی و دولت برخوردار است .
ایران نیز برای سومین بار در این مسابقات شرکت خواهد کرد.
 
  کليه حقوق اين سايت به شبکه رشد تعلق دارد