صفحه اصلى شغل ها سازمان ها ارزيابي مقالات هشدارها سوالات رايج
 
 
کشاورزي
2 , 1
گل آرایی گل های آپارتمانی
رشته کشاورزی
گل آرای گیاهان آپارتمانی کسی است که انواع گیاهان مناسب آپارستمان را شناخته و بتواند آنها را در قسمتهای مختلف آپارتمان چیده و از عهده نگهداری و تکثیر و پرورش آنها برآید ضمناً بتواند گل های مناسب برای پاسیو را با توجه به شرایط پاسیو انتخاب کرده و گل آرایی نماید و شرایط پاسیو را برای نگهداری گلها مناسب سازد.
پرورش دهنده گیاهان دارویی
رشته کشاورزی
پرورش دهنده گیاهان دارویی کسی است که از عهده تشخیص گیاهان دارویی و انواع آن ، آماده سازی بستر خاک جهت کاشت گیاهان دارویی ، کاشت گیاهان دارویی ، عملیات داشت گیاهان دارویی و برداشت گیاهان دارویی برآید .
کشتکار گلخانه ای
کشتکار گلخانه ای کسی است که بتواند از عهده تشخیص گلخانه و انواع آن، اجزاء تشکیل دهنده ساختمان و نحوه بکارگیری از تاسیسات گلخانه ای، بکارگیری انواع شاسی و جعبه بذرکاری در گلخانه ها، عملیات آبیاری در گلخانه ها، بکارگیری انواع کود در گلخانه ها، آماده سازی زمین در گلخانه ها، مبارزه با آفات و امراض گیاهی در کشت محصولات گلخانه ای، پرورش خیار در گلخانه و تونلهای پلاستیکی، پرورش گوجه فرنگی در گلخانه و تونلهای پلاستیکی، پرورش گیاهان زینتی (گلها)، برآید.
تکثیرکننده میگو
رشته کشاورزی
فردی می تواند به عنوان تکثیر کننده میگو این شغل را داشته باشد که بتواند از عهده تامین میگوی مولد از دریا و تکثیر آنها در مخازن و سالن های مخصوص در اثر عملیات غذایی برآید.
زعفران کار
رشته کشاورزی (زراعت)
زعفران کار کسی است که از عهده انتخاب ارقام مناسب زعفران و آماده سازی بذر زعفران جهت کاشت ، عملیات کشاورزی اولیه و ثانویه در زراعت زعفران ، کاشت زعفران ، عملیات داشت زعفران ، و برداشت زعفران و جمع آوری و خشک کردن و نگهداری زعفران برآید .
کشتکار موز
کشتکار موز کسی است که از عهده تشخیص موز و انواع آن، کاشت درخت موز، عملیات داشت(مراقبت) از درخت موز، برداشت موز، و هزینه یابی از عملیات پرورش دهنده موز برآید.
زراعتکار درجه 1
رشته کشاورزی
زراعتکار درجه 1 کسی است که علاوه بر مهارت زراعتکار درجه 2 بتواند از عهده زارعت گندم، جو، برنج، پنبه، توتون، سویا، چای، چغندرقند، حبوبات، نباتات علوفه ای، سبزیجات و صیفی جات برآید.
طراح و محوطه ساز فضای سبز
رشته کشاورزی
طراح و محوطه ساز سبز کسی است که بتواند از عهده شناخت اقلیم ، طراحی فضای سبز و نقشه کشی در محوطه سازی ، تهیه پروژه و محاسبات آن کاربرد آب در طراحی محوطه ها ، طراحی فضای سبز پارکها و منازل ، طراحی فضای سبز شهرها ، کاربرد تزئینات گیاهی و اجرای مقررات و آیین نامه های شغلی برآید .
پرورش دهنده کرم ابریشم (نوغاندار)
پرورش دهنده گیاهان دارویی کسی است که از عهده تشخیص گیاهان دارویی و انواع آن ، آماده سازی بستر خاک جهت کاشت گیاهان دارویی ، کاشت گیاهان دارویی ، عملیات داشت گیاهان دارویی و برداشت گیاهان دارویی برآید .
گل آراء- (گلهای تازه بدون ریشه)
رشته کشاورزی
گل آرا به فردی گفته می شود که بتواند برای آرایش و قبول سفارش های مشتریان از عهده آرایش، حفظ و نگهداری گل ها برآید.
2 , 1
 
  کليه حقوق اين سايت به شبکه رشد تعلق دارد